Najlepsze studia biznesowe

Dodano

Często jestem pytany przez młodych ludzi które studia mogę polecić, gdzie można najlepiej przygotować się do prowadzenia biznesu. Studia nawet w Harwadzie są prowadzone przez bardzo mądrych profesorów. Na pewno mogą nauczyć nas teorii i to bardzo dobrej. Niestety, nie nauczą tego co potrzebne w biznesie. Mam na myśli zakładanie i prowadzenie firmy.

Najlepiej zatrudnić się w firmie małej lub średniej i się zaangażować. Dać z siebie wszystko, podjąć się najwyższych zobowiązań, wykonać je na piątkę i wtedy myśleć o swoim biznesie. Taka praca to najlepsze studia biznesu. Poznajemy jak podejmowane są decyzje, które były dobre a które złe i dlaczego, jak zdobyć klientów, jak zatrudnić i motywować ludzi, kogo zwolnić i kiedy, jak przesłuchiwać kandydatów, jaka reklama działa a jaka nie, jak prowadzić administrację aby nie wpaść w problemy z fiskusem czy prawne, jak negocjować kontrakty, jak planować i zadbać o wykonanie projektów oraz mnóstwo innych działań, które są na co dzień w biznesie. Tego nie nauczą w Harvardzie. W dodatku, to studia za które się nie płaci lecz zarabia pensję.

One thought on “Najlepsze studia biznesowe

  1. Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *